YKSITYINEN OFFSHORE-INFRASTRUKTUURI
SVEITSILÄINEN NVME-LASKENTA / SVEITSI

Pulse NVMe.

Sijoita tallennuksesta riippuvaiset sovellukset NVMe-alustalle Sveitsiin. Pulse yhdistää Linux KVM -ympäristöt muokattaviin CPU-, muisti- ja verkkoresursseihin projekteille, joissa levytoiminnalla on merkitystä.

Sveitsiläinen sijaintiEi KYCKryptomaksu
Alkaen$13.77/ kuukausi1 kuukauden peruskausi · Lisäpalvelut erikseen
Suunnitteletko infrastruktuuriasi?
+ SveitsiUSD
CH / 01

Pulse NVMe 01

Aloita NVMe-tallennuksesta rajattuun Linux-kuormaan. Tämä KVM-kokoonpano yhdistää 4 vCPU:ta, 1 GB DDR4-muistia ja 30 GB:n NVMe-levyn 2 TB:n liikennekiintiöön.

VirtualisointiKVM
VCPU4 x Xeon E5-2680 v4
RAM1GB DDR4
Tallennustila30GB NVMe
Kaistanleveys100Mbp/s 2TB
DDoS-suojausKerros 3-4
$13.77/ kuukausi

Kuukausittainen perushinta · Lisäosat valitaan seuraavaksi

Määritä tämä suunnitelma
CH / 02

Pulse NVMe 02

Kompakti NVMe-kokoonpano pienelle sovellukselle tai kehityspalvelulle: 4 vCPU:ta, 2 GB DDR4-muistia ja 40 GB tallennusta 200 Mbps:n portilla.

VirtualisointiKVM
VCPU4 x Xeon E5-2680 v4
RAM2GB DDR4
Tallennustila40GB NVMe
Kaistanleveys200Mbp/s 3TB
DDoS-suojausKerros 3-4
$26.62/ kuukausi

Kuukausittainen perushinta · Lisäosat valitaan seuraavaksi

Määritä tämä suunnitelma
CH / 03

Pulse NVMe 03

Yhdistä 6 vCPU:ta, 4 GB DDR4-muistia ja 50 GB NVMe-tallennusta Linux-sovellukselle, joka tekee usein levyoperaatioita. Liikennekiintiö on 5 TB.

VirtualisointiKVM
VCPU6 x Xeon E5-2680 v4
RAM4GB DDR4
Tallennustila50GB NVMe
Kaistanleveys200Mbp/s 5TB
DDoS-suojausKerros 3-4
$41.31/ kuukausi

Kuukausittainen perushinta · Lisäosat valitaan seuraavaksi

Määritä tämä suunnitelma
CH / 04

Pulse NVMe 04

Laajempi Linux-työympäristö, jossa on 8 vCPU:ta ja 6 GB DDR4-muistia. 70 GB:n NVMe-levy tarjoaa tilaa suuremmalle aktiiviselle aineistolle, ja mukana on 300 Mbps:n portti sekä 7 TB liikennettä.

VirtualisointiKVM
VCPU8 x Xeon E5-2680 v4
RAM6GB DDR4
Tallennustila70GB NVMe
Kaistanleveys300Mbp/s 7TB
DDoS-suojausKerros 3-4
$60.59/ kuukausi

Kuukausittainen perushinta · Lisäosat valitaan seuraavaksi

Määritä tämä suunnitelma
CH / 05

Pulse NVMe 05

Kapasiteetiltaan suurin Pulse-kokoonpano yhdistää 14 Xeon 5600 vCPU:ta, 16 GB DDR4-muistia ja 100 GB:n NVMe-levyn sekä 400 Mbps:n portin ja 10 TB:n liikennekiintiön.

VirtualisointiKVM
VCPU14 x Xeon 5600
RAM16GB DDR4
Tallennustila100GB NVMe
Kaistanleveys400Mbp/s 10TB
DDoS-suojausKerros 3-4
$105.57/ kuukausi

Kuukausittainen perushinta · Lisäosat valitaan seuraavaksi

Määritä tämä suunnitelma

Vertaa lueteltuja teknisiä tietoja ja perushintoja. Lopullinen saatavuus, toimitus ja sovellettava vero vahvistetaan tarjouksessasi. Havainnekuvat ovat käsitteellisiä.

OMINAISUUDET

Rakennettu seuraavaa siirtoasi varten.

Ymmärrä, mikä tekee tästä palveluperheestä hyödyllisen.

NVMe keskiössä

Peruspaketeissa ilmoitetaan NVMe-tallennus järjestelmälle ja sovellustiedoille. Mitoita taltio aktiivisten tietojen, päivitysten ja työtiedostojen mukaan.

CPU ja muisti tasapainossa

Levyn suorituskyky on vain yksi osa ympäristöä. Vertaa ilmoitettua prosessorikapasiteettia ja RAM-muistia tallennuksen rinnalla Pulse-pakettia valitessasi.

Linux-järjestelmäkuvat ja hosting-työkalut

Valitse Linux-järjestelmäkuva ja valinnainen hosting-ohjelmisto kokoonpanotyökalussa. Minimaalinen järjestelmä ja hallintapaneeliin perustuva työnkulku voivat käyttää samaa NVMe-perustaa.

Selkeä verkkokokoonpano

Tarkista porttinopeus, liikenne ja valinnaiset IPv4-osoitteet erikseen. Lisää verkkokapasiteettia vain silloin, kun se sopii sovelluksen käyttöön.

OTA KÄYTTÖÖN

Paikka työkuormallesi.

Tietokantapohjaiset sovellukset

Tarjoa perusta sovelluksille, jotka lukevat ja kirjoittavat aktiivista aineistoa usein, ja varaa tietokannalle riittävästi RAM-muistia.

Koonti- ja kehitystyökalut

Suorita omia projektikoonteja, valmistele paketteja tai käytä testiympäristön työnkulkuja, joissa käsitellään paljon pieniä tiedostoja.

Aktiiviset sisältöalustat

Ylläpidä julkaisu- tai verkkokauppaympäristöä, jonka tallennustarpeissa aktiivinen käyttö on pitkäaikaista arkistointia tärkeämpää.

01 / LÄHEMPI KATSAUS

Valitse NVMe oikeasta syystä

Pulse on tallennukseen painottuva vaihtoehto tavalliselle SSD VPS -perheelle. Sitä kannattaa vertailla, kun sovelluksesi käyttää aikaa levyoperaatioiden odottamiseen. Se ei korvaa oikein mitoitettua tietokantavälimuistia, tehokkaita kyselyjä tai riittävää muistia. Mittaa pullonkaula ennen kuin päätät lisättävästä resurssista.

02 / LÄHEMPI KATSAUS

Määritä koko sovellusympäristö

Linux-järjestelmäkuva antaa lähtökohdan; sovelluskokonaisuus määrittää loput. Päätä, miten otat ohjelmiston käyttöön, päivität ja hallitset sitä. Valitse sitten valinnaiset hosting-työkalut sekä CPU-, muisti- ja levylisäykset. Lue kunkin tallennuslisäyksen kuvaus sen sijaan, että olettaisit sen muuttavan perustaltion tekniikkaa.

03 / LÄHEMPI KATSAUS

Yksityisyys kattaa myös aktiiviset tietosi

Sveitsiläinen offshore-sijainti on vain yksi yksityisen käyttöönoton kerros. Säilytä tunnistetiedot julkisen verkkohakemiston ulkopuolella, erota hallinta ja julkinen käyttö ja päätä, mitä sovelluslokeja todella tarvitset. Valinnaisilla päivittäisillä varmuuskopioilla on omat säilytysaikavalintansa; ylläpidä tiedoille sopivaa palautussuunnitelmaa.

04 / LÄHEMPI KATSAUS

Säilytä hallinta aktiivisen aineiston kasvaessa

Pulse-luettelo yhdistää KVM:n, NVMe-perustallennuksen ja Layer 3–4 -verkkosuojauksen. Root-hallinta, alkuperäinen osoitteistus ja palautusyhteys on vahvistettava ennen toimitusta. Määritä aloituskokoonpano valinnaisilla resursseilla ja hosting-työkaluilla; olemassa olevan instanssin muutokset, uudelleenasennukset ja salatun levyn palautus vaativat sovitun menettelyn.

PERUSSUUNNITELMAA PIDEMmälle

Hienosäädä ympäristöäsi.

Saatavilla olevat valinnat riippuvat valitusta kokoonpanosta. Katso sisältyvät valinnat ja vaihtoehtojen hinnat määrittimestä.

Käyttöjärjestelmän levykuvaLisä-IPv4-osoitteetLisää CPU-ytimiäLisämuistiVarmuuskopioiden säilytysLisätallennustila1 Gbps -portin nopeusDDoS-suojausHosting-ohjelmisto
Käyttöjärjestelmän levykuva13-valinnat
  • ubuntu-24.04.3-x86_64Ei lisämaksua
  • ubuntu-22.04.5-x86_64Ei lisämaksua
  • fedora-42-x86_64Ei lisämaksua
  • rocky-9.6-x86_64Ei lisämaksua
  • debian-11-x86_64Ei lisämaksua
  • debian-12-x86_64Ei lisämaksua
  • ubuntu-24.04.3-x86_64Ei lisämaksua
  • centos-9.6-x86_64Ei lisämaksua
  • debian-13.0-x86_64Ei lisämaksua
  • almalinux-10.1-x86_64Ei lisämaksua
  • oracle-9.7-x86_64Ei lisämaksua
  • oracle-10.0-x86_64Ei lisämaksua
  • rocky-10.1-x86_64Ei lisämaksua
Lisä-IPv4-osoitteet6-valinnat
  • Ei lisä-IP-osoitettaEi lisämaksua
  • + 1 IPv4-osoite+$4.59 / kuukausi
  • + 2 IPv4-osoitetta+$9.18 / kuukausi
  • + 3 IPv4-osoitetta+$13.77 / kuukausi
  • + 4 IPv4-osoitetta+$18.36 / kuukausi
  • + 5 IPv4-osoitetta+$22.95 / kuukausi
Lisää CPU-ytimiä5-valinnat
  • Ei ylimääräistä CPU-ydintäEi lisämaksua
  • 1 X ylimääräistä CPU-ydintä+$4.59 / kuukausi
  • 2 X ylimääräistä CPU-ydintä+$9.18 / kuukausi
  • 4 X ylimääräistä CPU-ydintä+$16.52 / kuukausi
  • 8 X ylimääräistä CPU-ydintä+$33.05 / kuukausi
Lisämuisti5-valinnat
  • Lisämuisti (GB)Ei lisämaksua
  • 1 X ylimääräistä GB-muistia+$6.88 / kuukausi
  • 2 X ylimääräistä GB-muistia+$13.77 / kuukausi
  • 4 X ylimääräistä GB-muistia+$25.70 / kuukausi
  • 8 X ylimääräistä GB-muistia+$51.41 / kuukausi
Varmuuskopioiden säilytys4-valinnat
  • Ei varmuuskopioitaEi lisämaksua
  • Päivittäiset varmuuskopiot (3 päivän säilytys)+$6.43 / kuukausi
  • Päivittäiset varmuuskopiot (6 päivän säilytys)+$18.36 / kuukausi
  • Päivittäiset varmuuskopiot (10 päivän säilytys)+$45.90 / kuukausi
Lisätallennustila2-valinnat
  • Ei lisälevytilaaEi lisämaksua
  • + 15 Gt SSD+$20.20 / kuukausi
1 Gbps -portin nopeus2-valinnat
  • Ei portin nopeuden päivitystäEi lisämaksua
  • 1 Gbps+$50.49 / kuukausi
DDoS-suojaus2-valinnat
  • Sisältyvä perustason suojaus · ei edistynyttä päivitystäEi lisämaksua
  • Edistynyt DDoS-suojaus · 3 Tbps+$22.95 / kuukausi
Hosting-ohjelmisto10-valinnat
  • Ei lisäsovellustaEi lisämaksua
  • Cpanel-lisenssi 5 tilille+$38.56 / kuukausi
  • Cpanel-lisenssi 30 tilille+$45.90 / kuukausi
  • Cpanel-lisenssi 100 tilille+$64.26 / kuukausi
  • Plesk (10 verkkotunnusta)+$18.36 / kuukausi
  • Plesk (30 verkkotunnusta)+$27.54 / kuukausi
  • Plesk (50 verkkotunnusta)+$59.67 / kuukausi
  • ISPManager Lite (10 verkkotunnusta)+$9.18 / kuukausi
  • ISPManager Pro (50 verkkotunnusta)+$13.77 / kuukausi
  • ISPManager Unlimited (rajattomasti verkkotunnuksia)+$27.54 / kuukausi
YKSITYISKOHDAT

Kysymyksesi Pulse NVMe:stä.

Yksityiskohtaiset vastaukset tälle palveluperheelle.

Takaako NVMe tietyn sovellusnopeuden?

Tässä ei luvata sovellukselle tiettyä mittaustulosta. Suorituskyky riippuu kaikista varatuista resursseista, ohjelmistosta, aineistosta ja kuormasta; testaa omalla sovelluksellasi.

Onko jokainen valinnainen lisälevy NVMe?

Lue kunkin vaihtoehdon kuvaus. Peruspaketit määrittävät NVMe:n, kun taas lisälevyvalinta voi kuvata SSD-tallennuksen erikseen. Älä oleta niiden olevan sama asia.

Voinko lisätä hosting- tai käyttöönottopaneelin?

Kyllä. Kokoonpanotyökalu näyttää Pulsen hosting-ohjelmistovaihtoehdot. Varmista paneelin järjestelmävaatimukset ja mahdolliset lisenssirajat valitsemiisi resursseihin nähden.

Sopiiko Pulse erittäin suuren arkiston tallentamiseen?

Se riippuu kapasiteetista ja käyttötavoista. Vertaa paljon tallennustilaa vaativaan arkistoon myös Vault Storagea; aktiivinen NVMe-taltio ja suurten tietomäärien tallennus palvelevat eri tarpeita.

Miten suojaan sovellustiedot käyttöönoton jälkeen?

Käytä hallittuja käyttöoikeuksia, sovellukselle sopivaa salausta ja testattuja varmuuskopioita. Valitse varmuuskopioiden säilytysaika harkiten ja pidä erillinen kopio ensisijaisen ympäristön ulkopuolisten vikojen varalta.

Kuinka paljon voin hallita Linux-ympäristöä?

Pulse on tarkoitettu asiakkaan hallitsemille sovelluksille. Vahvista root-oikeudet toimituksen yhteydessä ja valitse sitten käyttöjärjestelmään tuetut paketit, palvelut ja käyttöoikeussäännöt.

Kuuluuko verkkosuojaus peruskokoonpanoon?

Perustiedoissa ilmoitetaan Layer 3–4 -suojaus. Edistynyt DDoS-vaihtoehto on erillinen laajennus; sovellusturvallisuus, nopeusrajoitukset ja varmuuskopiot tarvitsevat edelleen oman suunnitelmansa.

Mitä minun tulee vahvistaa IP-osoitteista?

Kokoonpanotyökalussa on lisä-IPv4-valintoja. Vahvista alkuperäinen dedikoitu osoite, IPv6:n saatavuus ja verkkokokoonpano ennen tiettyyn osoitteistukseen luottamista.

Voinko asentaa uudelleen tai muuttaa resursseja käyttöönoton jälkeen?

Nykyinen kokoonpanotyökalu määrittelee ehdotetun kokoonpanon. Vahvista olemassa olevan instanssin menettely, mahdollinen käyttökatko ja tietojen käsittely. Mukautetut asennusmediat ja levysalausvaatimukset tarvitsevat myös palveluntarjoajan arvioinnin.

SEURAAVA SIIRTOSI

Laita seuraava ideasi
sveitsiläiselle maaperälle.

Valitse resurssisi. Pidä henkilöllisyytesi hallinnassasi.

Tutustu infrastruktuuriin